You are currently viewing Kupować, czy wypożyczać ?

Kupować, czy wypożyczać ?

Mercedes-Benz 450 SL R107

Samochód klasyczny to piękno, gracja, finezja. Obcowanie z nimi, można porównać do obcowania ze sztuką, bo też większość z nich to dzieła sztuki. Nic więc dziwnego, iż od wielu lat klasyczna motoryzacja ma ogromne rzesze pasjonatów, a klasyk stał się obiektem pożądania młodych i starych, mężczyzn i kobiet, dosłownie wszystkich. Posiadanie klasyka to jednakże drogie hobby, na którego „uprawianie”, nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Co więcej nie zawsze jest to rozwiązalne optymalne kosztowo. Czy są zatem inne sposoby obcowania z klasykami, niż ich zakup ?

Jak już wspominaliśmy, posiadanie klasyka nie dla wszystkich jest optymalnym rozwiązaniem. Pomijając już kwestię kosztów zakupu, które z reguły są bardzo duże pozostają kwestie takie jak: miejsce przechowywania samochodu (konieczny jest suchy i ogrzewany garaż), koszty serwisowania, ubezpieczenia, itp. Co więcej samochodem takim można się cieszyć tylko w sezonie, czyli w zasadzie od wiosny do wczesnej jesieni – przez niemal pół roku pojazd kurzy się tylko w garażu. Poza tym, umówmy się, większość klasyków nie da się wykorzystywać w ten sam sposób jak „zwykły” samochód, więc konieczne jest posiadanie samochodu z którego korzystamy na co dzień, a klasyk staje się wtedy co najwyżej drugim lub trzecim samochodem „w rodzinie”. Można powiedzieć, iż to dość kosztowna zabawka.

Idealnym rozwiązaniem, dla wielu osób, jest zatem wypożyczenie klasyka. Dzięki naszym usługom, marzenia o obcowaniu z klasyczną motoryzacją są na wyciągnięcie ręki. Bez całego bagażu niepotrzebnych kosztów i trosk można cieszyć się jazdą starym samochodem, podziwiać jego piękno i rozkoszować „okolicznościami przyrody”.

Zwróćmy uwagę, iż klasyk przydaje się nie tylko na „niedzielne wypady”, czy zloty. Samochodom tym nie można odmówić tego, iż są synonimem dobrego tonu, smaku i podkreślają prestiż, co czyni je idealnymi pojazdami dla biznesmenów, czy celebrytów. Nie da się ukryć, iż doskonale sprawdzają się przy okazji spotkań z ważnymi klientami, dojazdów na pole golfowe, czy chociażby nawet przy dojeżdżaniu do pracy, zapewniając odpowiedni poziom prestiżu. Oczywiście doskonale pasują na okazje takie jak śluby, czy chociażby randka z „przyszłą żoną”. Mówiąc wprost – każdy obejrzy się za pięknym klasykiem.

Podsumowując, wypożyczenie samochodu klasycznego, jest ciekawą alternatywą dla zakupu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą najmu klasyków.

Dodaj komentarz